Opavská míle s rekordní účastí! Absolutním vítězem Filip Sasínek 2024

Dvanáctý ročník populárního běhu Opavská míle se opět povedl a byl navíc rekordní. Na startu závodu, který měl cíl na opavském Horním náměstí se postavilo 1 311 sportovců, což byl největší počet ve dvanáctileté historii. Mezi startujícími nechyběl ani hvězdný fotbalista Libor Kozák. Absolutním vítězem se stal Filip Sasínek z AK Hodonín, který do cíle doběhl v čase 3:59.

Mezi ženami kralovala Diana Mezuliáníková, hájící barvy PSK Olymp Praha. Z opavských běžců nejlépe dopadl Štěpán Kavan. Běžec ze Sokolu Opava doběhl na čtvrtém místě. Opavská míle byla i o soutěží týmů. V těch rodinných zvítězili Kovalčíkovi, druzí byli Khýrovi a třetí Mičkovi. V běhu školních výběrů brali zlato Englišáci I. Druhou příčku osadil tým Slezského gymnázia a třetí skončili běžci ze ZŠ T.G.M. I. V závodě firemních týmů kralovala Podnikatelská škola Opava 1 před Zlaťáky a Podnikatelskou školou 2.