Činnost spolku BěhOpava v roce 2015

Publikoval(a) sykora dne

Činnost spolku BěhOpava v roce 2015

V roce 2015 spolek BěhOpava uspořádal 6 běžecký závodů v Opavě. Na některých z nich se podílel jako spolupořadatel.

Novým závodem, který měl v dubnu 2015 svou premiéru, byl 1. ročníku Běháme s TQM.  Prvního ročníku se účastnilo 45 běžců, kteří absolvovali trať areálem TQM a v přilehlém okolí řeky Opavy. Zvítězil Aleš Miko, v ženách si prvenství odnesla Andrea Krstevová. Firma TQM zajistila jak areál k běhání, ale i hodnotné ceny nejen pro vítěze a v době konání závodu se zájemci mohli podívat po areálu firmy, svést se kamiony a byly připraveny i další atrakce pro děti.

V areálu firmy Model obaly se v září 2015 běžel 2. ročník Veřejného běhu kolem komína Modelu v areálu se proběhlo 156 lidí na trati dlouhé 11,2 km. Možnost měli i kondiční běžci na kratší variantě závodu a samozřejmě i děti a mládež dostala svůj prostor. Závod vyhrál Miroslav Šmirják a v ženách Iva Pachtová.

Tradičním říjnovým závodem je Slavkovský lesík, který měl již 46. reprízu v krásném prostoru lesoparku ve Slavkově u Opavy, ten přilákal 158 běžců. I tady prvenství v hlavní kategorii získal Miroslav Šmirják, v ženách Alena Tampová.  Všechny tyto tři závody jsme pomáhali pořádat jako spolupořadatelé, hlavním organizátorem je každoročně TJ Opava – oddíl orientačního běhu společně s oběma výše jmenovanými opavskými firmami.

Další tři závody v roce 2015 jsme pořádali jako hlavní pořadatelé a naopak TJ Opava – oddíl orientačního běhu byl našim pomocníkem.

5. ročník Běh na 10 km při GP PEPA se běží kromě desetikilometrové tratě i na kratší vzdálenosti, jak pro kondiční běžce, ale i mládež a děti. GP PRIX PEPA je výjimečná soutěž pro světovou špičku v kulturistice, ale jeho organizátoři nezapomínají na další sporty, které v rámci kulturistického svátku propagují.  Závodu v areálu OC Breda & Weinsteina v Sadechsvobody se letos účastnilo jen 30 závodníků. Šest nejlepších ve svých věkových kategoriích měli možnost se utkat v super finále ve Slezském divadle v Opavě na běžících pásech, kde bojovali o finanční odměny poskytnuté pořadatelem GP PEPA. Mužskou kategorii vyhrál Lukáš Olejníček a Marek Schuster, v ženách Jana Kunčická. V rámci kulturistického podniku GP PEPA se také uskutečnil první závod v orientačním běhu v OC Breda & Weinstein, tento závod s mapou obchodního centra a kontrolami měl velký úspěch, proto spolek BěhOpava uvažuje o jeho zahrnutí do seriálů běhů další běžecké sezony.

Největším závodem roku 2015 v Opavě byla bezpochyby Opavská míle. Na trať se v centru města se vydalo přes 500 běžců. Hlavní hvězdou závodu byl opavský rodák Jakub Holuša, Dukla Praha, halový český rekordman a evropský halový mistr roku 2015 na 1500 m. Spolu Jakubem do Opavy přijelo i několik zahraničních běžců, kteří mu v závodě šlapali na paty. Jakub Opavskou míli vyhrál traťovým rekordem 4:05, v ženách zvítězila Lenka Švábíková z USK Praha.

Posledním závodem roku 2015 byl 42. ročník Vánočního běhu, který tentokrát na trati 4,7 km přivítal rekordní počet účastníků a to 128. Vítězem se stal Aleš Miko, v ženách zvítězila Tamara Hudečková.

Perličkou závěru roku bývá pro všechny, kdo rádi běhají, tradiční štědrodenní běh Melč-Opava, tento den nikdo nezávodí, na trati se potkávají příznivci běhů v Opavě. Na štědrý den z Melče vyběhlo 49 běžců, po trati přibyli další účastníci a z Branky u Opavy jich bylo 69.

Velmi si ceníme, že v roce 2015 na návrh spolku BěhOpava byl statutárním městem Opava oceněn vytrvalec Milan Švajgr Cenou statutárního města Opavy, jak za jeho sportovní úspěchy, ale i k jubileu dovršení 90 let.

V Praze se každoročně oceňovali běžci v rámci TOP ČESKÉ BĚHY 2015 a Jiří Sýkora (předseda spolku) měl tu čest předávat hlavní cenu vítězi TOP ČESKÉ BĚHY závodu Velká Kunratická.

Rok 2015 byl pro běžecký sport v Opavě úspěšný a naplněný nejen akcemi spolku BěhOpava   proto nám dovolte pozvat Vás do sezony 2016 na následující závody.

Termínovka závodů 2016:

23.4 2016 sobota 2. ročník Běháme s TQM – 10 km, kratší tratě po kondiční běžce a děti a mládež

7. 9. 2016 středa 4. ročník Opavská míle, 1609 m

25. 9. 2016 neděle 3. ročník Veřejný běh kolem komína Modelu, 11,2 km a kratší tratě po kondiční běžce a děti a mládež

15. 10. 2016 sobota 47. ročník Slavkovský lesík, 8,1 km a kratší tratě po kondiční běžce a děti a mládež

22. 10. 2016 sobota 6. ročník Běh na 10 km při GP PEPA, 10 km a kratší tratě po kondiční běžce a děti a mládež

18. 12. 2016 neděle 43. ročník Vánoční běh, 4,7 km a kratší tratě pro děti a mládež

Více informací najdete na www.behopava.cz, www.opavskamile.cz nebo www.orientacnibeh.opava.cz.

Lenka Sýkorová

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.