Opavská míle 2015

Publikoval(a) sykora dne

Výsledky Opavská míle 2015

 

Potřetí se v ulicích slezské metropole uskutečnil závod, který navazuje na memoriál Stanislava Mikesky (25. ročník). V konkurenci, kterou vyostřili hosté z Polska, Rakouska či Slovenska se prosadil Jakub Holuša. Mezi ženami zvítězila Lenka Švábíková.

Po startu v Olomoucké ulici se brzy oddělila skupinka čítající všechny favority vedené hostitelem Holušou. Krátce před zabočením směrem na cílové Horní náměstí se začalo bojovat o prvenství, nakonec měl nejvíce sil ve finiši opavský rodák Jakub Holuša, který se proťal pásku v traťovém rekordu 4:05 min. Stejného času dosáhl i druhý Polák Mateusz Demyczyszak, třetí pozici obsadil o vteřinu zpět Slovák Jozef Pelikán, těsně před druhým nejlepším z domácích mílařů Adamem Zenklem. Až za ním skončili v závěsu další Polák Nowicki a Rakušan Vojta. „Nebylo to vůbec jednoduché,“ přiznal vítěz Holuša, „poslední třístovku jsem šel úplně naplno. Ale jsem rád, že jsem mohl závodit v České republice, moc často se mi to nepoštěstí. Vítězství si o to víc cením,“ nechal se slyšet svěřenec Jiřího Sequenta.

Mezi ženami se prosadila Lenka Švábíková z USK Praha, která finišovala v čase o tři vteřiny nad pět minut. O druhém místě rozhodovaly zlomky vteřiny, nakonec uspěla Adéla Hluchá ze Sokola Opava, ročník narození 2001, před jen o dva roky starší Barborou Šestákovou – obě dosáhly času 5:24. O vteřinu zpět za touto dvojící pak dokončila sestra-dvojče stříbrné v cíli Tereza Hluchá.

V závodě, který v poslední třetině lemovaly desítky povzbuzujících diváků, bylo klasifikováno téměř pět stovek běžců – přesně 482 –, z toho 194. Mezi dokončivšími nechyběl kupříkladu ani další opavský rodák, tyčkař Jan Kudlička, který dokončil na 42. místě v čase 5:10.

zdroj: Atletika.cz, Michal Procházka

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.