Bolatická dvacítka

Publikoval(a) sykora dne

V neděli 14. dubna 2013 se v Bolaticích uskutečnil 33. ročník Bolatického běhu. Zúčastnění závodníci si měli možnost vybrat z distancí 20 km a 10 km pro dospělé jedince a trasy pro mladší naděje měli délku 400 m a 3 km.
Jedná se o krosový závod, kde 2/3 trati vedou lesem a zbývající 1/3 vede po asfaltu. Dle mého mínění jedna z nejhezčích běžeckých tras v opavském regionu. Zjednodušený popis trati by zněl: úvodní 2 km po asfaltu do kopce, náběh do lesa, kde je to nahoru, dolů, střední dvoukilometrová pasáž zase po rovině na asfaltu, navazuje terén za Bělou jako na horské dráze a závěrečné rovinaté dva kilometry pro finišmany po asfaltu. Letos měli mnozí závodníci strach z lesních pasáží, protože ještě před necelým týdnem pokrývala trať souvislá vrstva sněhu a tající sníh s sebou samozřejmě přináší podmáčený terén. Tyto obavy se nakonec jevily jako zcela zbytečné, protože výrazné oteplení zajistilo roztání sněhu i vysušení trati. Ještěže se závod konal v neděli, v pondělí by byla trať už moc suchá.
A jaký byl průběh hlavního závodu na dvacetikilometrové trati? Po startu se odpoutala trojice závodníků, bolatický Vojtěch Schneider, polský běžec Robert Antczek a triatlonista Petr Kopřiva. První dva jmenovaní pokračovali v nastoleném tempu, a bojovalo se tak pouze o třetí místo. Na pátém kilometru zpomalil Petr Kopřiva a dostali se před něj Petr Nycz a Tomáš Svoboda, kteří spolu běželi převážnou část tratě. Pořadí v cíli bylo následující: 1. Vojtěch Schneider (1:09:22), 2. Robert Antczak (1:09:40), s odstupem tří minut 3. Petr Nycz (1:12:39, 4. Tomáš Svoboda (1:12:47). V kategorii žen vyhrála rovněž domací běžkyně Denisa Krejčíříková, druhá skončila Ivona Krejčíříková a třetí Veronika Jerglíková.
Celkově se závodu na všech tratích zúčastnilo 102 běžců. Součástí závodu je i pochod, kterého se zúčastnilo neuvěřitelných 496 pochodu chtivých jedinců. Když vyjde počasí, není nic krásnějšího než vyjít do přírody, popřípadě se proběhnout s podobně „postiženými“ lidmi a zažít tu atmosféru bez ohledu na pořadí. Příští ročník se bude konat tradičně v dubnu, a kdo přijde, tak si tuto trasu určitě zamiluje.
Za čtrnáct dní (28. 4. 2013) se koná další z „prajzských“ běhu ve Štěpánkovicích, kde se běží desítka. Trasa desítky je vedena z 50% po asfaltu a z 50% po šotolině. Připraveny budou rovněž tratě pro děti. Jste zváni.

Odkaz na výsledky:
http://prajzskybk.webnode.cz/products/bolaticka-20/

 

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.