Jan Sýkora – Zápisky z Afriky I

Publikoval(a) sykora dne

Ahoj,

Napíšu teď takový mejl s mými prvními pocity …
Let byl pohoda a docela utekl, v letadle bylo úplně vše zadara a v sedačce byla zabudovaná TV s filmy a kamerami z křidel letadla a další vychytávky … 
Z Johannesburgu to bylo cca 2-3 hod. autem do Potchefstroomu. Potchefstroom je čistě univerzitní město a všude je buď školní kampus nebo sportovní stadiony všeho druhu. Každý tady běhá a sportuje. Je až k neuvěření, že jsem na druhé straně planety a ještě na 2 měsíce. Mám pocit, že jsem někde v Chorvatsku a že zítra jedu domu. 
Je jasné ale, že to tady není Evropa !! Brutus jak je to jiný svět, i když se stejnými pravidly ( třeba gravitace).
Auta tu jezdí vlevo a je to hodně nebezpečné, protože vždy když lezeš do cesty, tak se automaticky podíváš na druhou stranu, než odkud to jede. A při běhaní, to člověk dělá podvědomě – je to fakt o držku. Můžeme si půjčovat auto, a tak si taky vyzkouším řídit auto s volantem na druhou stranu. Není pochyb, že jsem v Africe, sice město je civilizované, ale dokola je to peklo! Pravá Afrika tak jak ji člověk zná z filmu – ale! Když to člověk nevidí na živo, tak nepochopí… je to tady trochu scifi. Povídá se, že když běžíš mimo město tak můžeš potkat hodně zvířat a prý i hodně hadů!! Nejhorší had je kobra královská, už ji tu někdo potkal. Úúúú bojím, nesnáším hady 🙁 
A horko! :D.Teplo tu je jako svině, hlavně v odpoledne je to masox… na slunku kolem 40 a víc, v baráku kde je klimatizace máme 16 😀 – a to já miluji. Mažu se krémy jako blázen, neboť to slunko opravdu pálí, ale je to příjemnější oproti sračkám co jsou teď v ČR.
Včera jsme oslavili Kubíkovi narozeniny na diskotéce, i když jsme moc nechtěli … pivo tu je divné, ale víno moc dobré. V obchodech je na výběr tak 100000% kvalitnějšího jídla a hlavně za dobrou cenu. Náš první nákup stál asi 3000 jejich šušlíků a to je krát 2,2 … 1,7kg pravé svíčkové za 600 Kč – to je pecka. Je jasné, že jako praví obžerkové jsme to sežrali hned celé 😀 a teď jíme jenom těstoviny, protože člověk stále cítí že to není ještě strávené. 
Byli jsme běhat, aklimatizace je opravdu dlouhá. Málem jsem 10km neuběhl, dneska
12 taky ne a zítra poběžím tak 14 a uvidím jak to půjde. Pořád se tu koupeme v bazénu, jeden je asi 30m od našeho baráčku a další jsou na stadionu. Vždy když se ráno probudím zpocený, tak si jdu skočit do bazénku, pak si dám snídani a kafíčko … zatím je to tady dovolená, ale už se pomalinku začínáme dostávat do sportovního rytmu a pak to bude mazec… běhat se tu chodí bud hodně brzo ráno, nebo zase večer, přes odpoledne se tu nedělá nic, neboť je horko. 
Už moc nevím co napsat, jen že internet lítá v areálu a kdo ho chce mít, musí tu chodit a zkoušet jestli se připojí … navíc stojí hodně peněz, a proto se nemůže dávat na internet moc fotek neboť je to drahé, ale snad se mi podaří dát na net první video z cesty a prvních dvou dnů …

Vím, že můj mail bude asi pěkná provokace, ale věřte, že do týdne tady budu trénovat dvoufázově a to už to žádná sranda nebude – v tom horku!

Jeník, co k Africe přišel jako slepý k houslím. 

PS.:na mém facebooku by se mělo oběvit video tak se podívejte : -* 
Video najdete zde: http://www.youtube.com/watch?v=peUKlPwthuk

Kategorie: Zajímavosti