Tradiční Litultovická vánočka letos už potřicáté

Publikoval(a) sykora dne

Přečtěte si článek, který vyšel v opavském DENÍKU. Originál článku najdete zde: opavsky.denik.cz
ČLÁNEK:
K jubilejnímu třicátému ročníku letos dospěje vyhlášený vytrvalostní závod O litultovickou vánočku. V Litultovicích se tradičně na Štěpána sejde spousta běžců a vydá se na tříapůlkilometrovou nebo desetiapůlkilometrovou trať.

Jedním ze zakládajících členů tohoto prestižního závodu byl Karel Bönisch, který před třiceti lety organizoval první ročník. „Seděli jsme u piva a říkali si, že by bylo skvělé tady mít něco podobného,“ vzpomínal současný ředitel Litultovické vánočky Karel Bönisch.
Stejně jako každý rok i letos by se na startu mohly objevit některé zajímavé osobnosti. Tradičního vánočního běhu se pravidelně zúčastňuje třeba půlkař pražské Dukly a bývalý atlet Sokola Opava Jakub Holuša. O výbornou propagaci závodu se stará také místní starosta Jan Raida, který když může, také běží.
„Jakuba Holušu ještě potvrzeného nemáme. Běhá ale každý rok, takže i letošek by pro něj neměl být výjimkou,“ pokračoval Karel Bönisch a ještě připojil několik postřehů: „Místní tento závod vždycky velice zajímá. Pokaždé se na něj přijde podívat minimálně půlka obce.“
Letošní Litultovická vánočka se poběží ve středu 26. prosince. Hromadný start je naplánován na 10 hodin. Vyhodnocovat by se mělo v 11.30 hodin. Jestliže se chcete do závodu také zapojit, je třeba uhradit padesátikorunové startovné. Běžci nepřijdou zkrátka – obdrží malý dárek.
„Pro všechny účastníky jsme nechali vyrobit speciální pamětní medaile,“ mínil ještě ředitel závodu. Celkově je vypsáno šest kategorií. Muži do 40, 50 a nad 50 let poběží 10 500 metrů, ženy absolvují 3500 m. Stejná porce čeká i na muže do 35 a nad 35 let.
Oceněn bude také nejmladší a nejstarší běžec Litultovické vánočky. Připravena je bohatá tombola a občerstvení.
Petr Dušek

Kategorie: Novinky

0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.